Środki na zakup nowości

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach informuje, że w 2017 r. w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa

otrzymała ze środków finansowych

Biblioteki Narodowej  dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 000 zł.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
A- A A+

Zmiana rozmiaru czcionki czcionki

Start
Aktualności
Wakacje ! Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 15:58
Zmień wielkość czcionki

Wszystkim Dzieciom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

Zapraszamy do Biblioteki, czekają na Was nowe książki, dzięki którym możecie przeżyć wiele interesujących przygód. Proponujemy również czasopisma dla dzieci i młodzieży tj. Świnka Peppa, Świerszczyk, Victor Junior, Victor Gimnazjalista, Cogito.

 
Konkurs Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 15:33
Zmień wielkość czcionki

 
17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego patrona roku 2017. Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:26
Zmień wielkość czcionki

Adam Bernard Hilary Chmielowski urodził się 20 sierpnia 1845 w Igołomi koło Krakowa. Gdy miał 8 lat, zmarł jego ojciec, a sześć lat później matka. W latach 1861–1863 studiował w Instytucie Rolniczo–Leśnym w Puławach. W wieku 18 lat wziął udział w Powstaniu Styczniowym, podczas którego stracił nogę.

Po zwolnieniu z więzienia, wyjechał do Paryża, gdzie podjął studia malarskie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Monachium. Przyjaźnił się z wybitnymi malarzami tego okresu: Leonem Wyczółkowskim, Józefem Chełmońskim i Stanisławem Witkiewiczem oraz Ludomirem Benedyktowiczem. Po powrocie do kraju w 1874r. w jego malarstwie, dotychczas opartym na motywach świeckich, coraz częściej pojawiały się tematy religijne.

Więcej…
 
Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach. Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 12:36
Zmień wielkość czcionki

Dnia 7 czerwca 2017 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokobodach w Gminnym Przedszkolu w Mokobodach oraz w ZSz-P w Niwiskach gościł Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA". Aktorzy przedstawili baśniową opowieść o tym, jak dużo dobrego daje człowiekowi czytanie.

Spektakl podkreślił potrzebę nauki czytania  oraz szereg możliwości wynikających z obcowania z literaturą. Dzieci dowiedziały się, że książki nie tylko dostarczają potrzebnych informacji, ale zapewniają rozrywkę, przenoszą w odległy i magiczny świat. W przedstawieniu aktorzy postawili na to, co dla młodych widzów najważniejsze- na to, że dzięki książkom można przeżyć wiele niezwykłych przygód, które wydają się tak realne, jakby działy się naprawdę. Podkreślili szczególnie wpływ czytelnictwa na rozwój wyobraźni.

Spektakl posiadał swoistą oprawę- kolorowe kostiumy, rekwizyty, oświetlenie sceniczne oraz oprawę muzyczną.

Mamy nadzieję , że ta forma promocji czytelnictwa przyczyni się do tego, że coraz więcej dzieci będzie przychodziło do naszej Biblioteki wypożyczać książki :) Zapraszamy !

 

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Jerzym Kostowskim Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 13:44
Zmień wielkość czcionki

Pan Jerzy Kostowski przyjął zaproszenie naszej Biblioteki, 1 czerwca 2017 r. spotkał się z młodzieżą gimnazjalną.

Jerzy Kostowski jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Przepracował 30 lat w swoim zawodzie. Jeden z założycieli i były prezes Stowarzyszenia " Nasze Łomianki", a także członek-założyciel klubu Toastmasters Leaders w Warszawie. Ekspert od pokonywania niskiej samooceny i mówca inspirująco-motywacyjny.

Zachęcał młodzież do zainteresowania się posiadanymi talentami (wg teorii opracowanej przez M. Buckinghama i D. O. Cliftona). Sugerował jak kierować swoim życiem, jak kształtować swoje najlepsze JA. „ Zawsze możesz kreować lepszy dla siebie świat. Tylko od Ciebie zależy, czy podejmiesz trud wprowadzenia w swoim życiu satysfakcjonujących Cię zmian."…

Następstwem spotkania jest kilkanaście rezerwacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokobodach na książkę Jerzego Kostowskiego pt. „Przywilej wyboru. Jak żyć twórczo i szczęśliwie, wykorzystując swoje talenty".  Pozycja przeznaczona głównie dla tych, którzy chcą się zastanowić nad sobą, przeanalizować swoje życie i coś w nim zmienić.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 40

Kontakt

 

Gminna Biblioteka

Publiczna w Mokobodach

Plac Chreptowicza 25

08-124 Mokobody

tel.: +48 25 6411746

gbp.mokobody@vp.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00-18:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-18:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-18:00
Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterOd 22-09-2016 r.122077

Today: Paź 22, 2017