Środki na zakup nowości

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach informuje, że w 2017 r. w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa

otrzymała ze środków finansowych

Biblioteki Narodowej  dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 000 zł.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
A- A A+

Zmiana rozmiaru czcionki czcionki

Start
Aktualności
Jacek Łapiński w naszej Bibliotece. Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 13:20
Zmień wielkość czcionki

Zbliżające się wakacje to czas odpoczynku, ale również czas na rozwój osobisty. Polecamy książkę Jacka Łapińskiego pt."Jak być w lepszym w życiu prywatnym i zawodowym". To lektura, która skłania do refleksji i inspiruje.

Pan Jacek Łapiński 21 czerwca 2016 r. odwiedził Gminną Bibliotekę Publiczna w Mokobodach i wpisał na swojej książce dedykację dla naszych Czytelników.

 
16 czerwca Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek XIII edycja, 2016 r. Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 14:39
Zmień wielkość czcionki

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach oraz Filia Biblioteczna w Niwiskach biorą czynny udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. W związku z tym, w obu bibliotekach będą utworzone półki bookcrossingowe.

Booccrossing- idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. pólkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Jak twierdzi Jolanta Niwińska Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu, " Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać dla dobra przyszłych pokoleń." 

Zachęcamy naszych Czytelników do włączenia się w akcję. Zapraszamy w czwartek 16 czerwca i kolejne dni do bezpłatnej wymiany książek, jak mówią ludzie uprawiający bookcrossing " Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane".

Hasło tegorocznej edycji: "Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania"

 
Wycieczki do biblioteki Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2016 10:29
Zmień wielkość czcionki

Minął już maj-miesiąc bibliotek...

Gminną Bibliotekę Publiczną w Mokobodach i Filię Biblioteczną w Niwiskach odwiedziły trzy grupy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Mokobodach, klasa IIa  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach oraz zerówka i przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Niwiskach.

Miło nam zawsze gościć najmłodszych czytelników, dla których świat książek jest światem bajkowym, światem beztroskiego dzieciństwa. Dziękujemy nauczycielom za propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych szczególnie w wakacje, czasie wolnym od nauki.

Więcej…
 
Spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książki pt." Komputerowy ćpun". Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2016 14:38
Zmień wielkość czcionki

Mamy nadzieję, że spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą uświadomiło uczestnikom do czego może doprowadzić uzależnienie od komputera- ludzie tracą przez to talenty, pracę i rodzinę, a każdy człowiek zasługuje przecież na więcej od życia.

Newralgiczną chwilą, w której nadchodzi uzależnienie bywa czas, w którym dziecko ogranicza wyjścia z rodzicami, nie spotyka się z rówieśnikami i zaczyna zaniedbywać swoje obowiązki na rzecz gier. Tu kończy się pasja a zaczyna się mania.

" Ćpuna najlepiej wyleczy inny ćpun, który wygrał ze swoim nałogiem. Ćpun komputerowy"

"Na rozwój mojego uzależnienia od komputera szczególnie silnie wpłynęły dwa czynniki: odosobnienie i pieniądze"

"Oczywiście są gry, które nas rozwijają. ale uderzcie się w pierś, gracze, i przyznajcie, że wiele z tych, w które graliście lub nadal gracie , niczego was nie nauczyło"

"Przyznaję, może nas zafascynować konflikt przedstawiony w danej grze i stanie się to początkiem naszej wielkiej pasji. Nie udawajmy jednak, że gry osadzone w realiach II wojny światowej zastąpią nam podręcznik do historii"

"Czasu, który straciłeś do tej pory, grając w gry, już nie odzyskasz, ale możesz zawalczyć o chwile, które dopiero nadejdą"

"Przegrałem całe popołudnie. Przegrałem cały weekend. Przegrałem miesiąc, a nawet rok. Mogłem przegrać całe życie".

"Masz absolutną rację, graczu. To twoje życie, twój świat i twoje kredki. Zastanów się jednak, co ciekawego mógłbyś robić zamiast spędzać kolejne popołudnie przed monitorem"

Zachęcamy do przeczytania książki Krzysztofa Piersy " Komputerowy ćpun" , dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokobodach oraz w Filii Bibliotecznej w Niwiskach

 
Zaproszenie Drukuj Email
piątek, 27 maja 2016 14:51
Zmień wielkość czcionki

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą dnia 1 czerwca 2016 r. o godz. 9.00 w Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mokobodach.

Krzysztof Piersa - dziennikarz telewizyjny i internetowy. Operator kamery i drona. Pasjonat fantastyki, modelarstwa, filmów sci-fi i sportów sylwetkowych. Nie jest psychologiem. Jest praktykiem. Młodym człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. Zaczął walczyć z uzależnieniem i wygrał, a nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, aby poszli już przetartym szlakiem.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 40

Kontakt

 

Gminna Biblioteka

Publiczna w Mokobodach

Plac Chreptowicza 25

08-124 Mokobody

tel.: +48 25 6411746

gbp.mokobody@vp.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00-18:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-18:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-18:00
Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterOd 22-09-2016 r.122087

Today: Paź 22, 2017