Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach informuje, że w 2016 r. w ramach Narodowego Programu

Start 16 czerwca Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek XIII edycja, 2016 r.
16 czerwca Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek XIII edycja, 2016 r. Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 14:39

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach oraz Filia Biblioteczna w Niwiskach biorą czynny udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. W związku z tym, w obu bibliotekach będą utworzone półki bookcrossingowe.

Booccrossing- idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. pólkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Jak twierdzi Jolanta Niwińska Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu, " Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać dla dobra przyszłych pokoleń."

Zachęcamy naszych Czytelników do włączenia się w akcję. Zapraszamy w czwartek 16 czerwca i kolejne dni do bezpłatnej wymiany książek, jak mówią ludzie uprawiający bookcrossing " Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane".

Hasło tegorocznej edycji: "Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania"

mod_vvisit_counterOd 22-09-2016 r.174158

Today: Maj 28, 2018