Start Spotkanie z Wiolettą Piasecką
Spotkanie z Wiolettą Piasecką Drukuj Email
piątek, 23 września 2016 09:10

Pani Wioletta Piasecka przyjęła nasze zaproszenie i odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Mokobodach. Spotkanie odbyło się 21. września  2016 r. , miało na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pisarka opowiedziała o inspiracjach do pisania książek, słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. Zaangażowała dzieci do odegrania krótkiej bajki o zwierzętach, z naśladowaniem głosów. Zainscenizowała teatr kukiełkowy o królewnie, która szukała męża. Zaciekawiła opowiadaniem o życiu H.Ch. Andersena. Zasugerowała, aby koniec opowiadania doczytać w jej książce pt." W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena".(książka dostępna w GBP w Mokobodach). Poprowadziła mini konkursy i zagadki literackie, uczestnicy zostali nagrodzeni dobrą wróżbą na przyszłość :) Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyły się zagadki piłkarskie. Największą wiedzą wykazał się Ignacy Brochocki z kl.III, który otrzymał w nagrodę od pani Wioletty napisaną przez nią książkę pt." Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń".

Na spotkaniu autorskim naprawdę wiele się działo...Pisarka potrafiła zaciekawić i rozbawiać dzieci , a nasi młodzi czytelnicy dzielnie się spisali, aktywnie uczestnicząc w spotkaniu. Zapraszamy naszych czytelników do wypożyczania książek Wioletty Piaseckiej, dostępnych w naszej bibliotece.

mod_vvisit_counterOd 01-01-2018 r.24952