Start Światowy Dzień Poezji
Światowy Dzień Poezji Drukuj Email

Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie.

ks. Jan Twardowski

21 marca obchodzony jest  Światowy Dzień Poezji. Ustanowiony przez  UNESCO w 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie".

źródło:Wikipedia

Zachęcamy naszych Czytelników, szczególnie dzisiaj do sięgnięcia po tomiki poezji. Dzisiaj jest również Pierwszy Dzień Wiosny, więc może na jej powitanie :)

mod_vvisit_counterOd 01-01-2018 r.24879