Start Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach.
Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach. Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 12:36

Dnia 7 czerwca 2017 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokobodach w Gminnym Przedszkolu w Mokobodach oraz w ZSz-P w Niwiskach gościł Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA". Aktorzy przedstawili baśniową opowieść o tym, jak dużo dobrego daje człowiekowi czytanie.

Spektakl podkreślił potrzebę nauki czytania  oraz szereg możliwości wynikających z obcowania z literaturą. Dzieci dowiedziały się, że książki nie tylko dostarczają potrzebnych informacji, ale zapewniają rozrywkę, przenoszą w odległy i magiczny świat. W przedstawieniu aktorzy postawili na to, co dla młodych widzów najważniejsze- na to, że dzięki książkom można przeżyć wiele niezwykłych przygód, które wydają się tak realne, jakby działy się naprawdę. Podkreślili szczególnie wpływ czytelnictwa na rozwój wyobraźni.

Spektakl posiadał swoistą oprawę- kolorowe kostiumy, rekwizyty, oświetlenie sceniczne oraz oprawę muzyczną.

Mamy nadzieję , że ta forma promocji czytelnictwa przyczyni się do tego, że coraz więcej dzieci będzie przychodziło do naszej Biblioteki wypożyczać książki :) Zapraszamy !

mod_vvisit_counterOd 01-01-2018 r.24953