Środki na zakup nowości

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach informuje, że w 2016 r. w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa

otrzymała ze środków finansowych

Biblioteki Narodowej  dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 000 zł.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
A- A A+

Zmiana rozmiaru czcionki czcionki

Start Aktualności
Aktualności
Zagadki dla przedszkolaków Drukuj Email
piątek, 04 listopada 2016 10:24
Zmień wielkość czcionki

27. października 2016 r. pani Marzena z Filii Bibliotecznej w Niwiskach odwiedziła dzieci z Gminnego Przedszkola w Niwiskach.

Podczas spotkania przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania zawarte w książeczce pt. "Zagadki dla dzieci" Grzegorza Strzebońskiego. Nasi mali czytelnicy wykazali się szeroką wiedzą i znajomością otaczającego  środowiska.

 
XVI Dzień Papieski w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach Drukuj Email
wtorek, 11 października 2016 08:39
Zmień wielkość czcionki

 

Więcej…
 
Pani Jesień czyta bajki Drukuj Email
środa, 28 września 2016 10:06
Zmień wielkość czcionki

W piątek 23. września i we wtorek 27. września Pani Jesień zapukała do drzwi Gminnego Przedszkola w Mokobodach i Gminnego Przedszkola w Niwiskach.

Jesienny gość, pani Marzena z naszej biblioteki przybyła z wizytą, by przeczytać dzieciom opowiadanie pt:" Poszukiwanie pani jesieni " autorstwa E. i S. Stolarczyk. W trakcie spotkania przedszkolaki opowiadały o zmianach w przyrodzie jakie zachodzą o tej porze roku. W podziękowaniu za wizytę dzieci, zaprosiły Panią Jesień do wspólnej zabawy, nie zabrakło jesiennych piosenek,wierszyków i wesołych tańców.

Już trzeci rok kontynuujemy projekt edukacyjno-czytelniczy związany z daną porą roku. Taka forma promocji czytelnictwa znajduje doskonały odbiór wśród najmłodszych.

Więcej…
 
Spotkanie z Wiolettą Piasecką Drukuj Email
piątek, 23 września 2016 09:10
Zmień wielkość czcionki

Pani Wioletta Piasecka przyjęła nasze zaproszenie i odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Mokobodach. Spotkanie odbyło się 21. września  2016 r. , miało na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pisarka opowiedziała o inspiracjach do pisania książek, słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. Zaangażowała dzieci do odegrania krótkiej bajki o zwierzętach, z naśladowaniem głosów. Zainscenizowała teatr kukiełkowy o królewnie, która szukała męża. Zaciekawiła opowiadaniem o życiu H.Ch. Andersena. Zasugerowała, aby koniec opowiadania doczytać w jej książce pt." W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena".(książka dostępna w GBP w Mokobodach). Poprowadziła mini konkursy i zagadki literackie, uczestnicy zostali nagrodzeni dobrą wróżbą na przyszłość :) Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyły się zagadki piłkarskie. Największą wiedzą wykazał się Ignacy Brochocki z kl.III, który otrzymał w nagrodę od pani Wioletty napisaną przez nią książkę pt." Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń".

Na spotkaniu autorskim naprawdę wiele się działo...Pisarka potrafiła zaciekawić i rozbawiać dzieci , a nasi młodzi czytelnicy dzielnie się spisali, aktywnie uczestnicząc w spotkaniu. Zapraszamy naszych czytelników do wypożyczania książek Wioletty Piaseckiej, dostępnych w naszej bibliotece.

 

Więcej…
 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką. Drukuj Email
środa, 14 września 2016 14:45
Zmień wielkość czcionki

W ramach promocji czytelnictwa Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach zaprasza przedszkolaków oraz uczniów z klas 0-III na spotkanie z Wiolettą Piasecką, autorką bajek i baśni dla dzieci, które odbędzie się dnia 21 września 2016 r. ( środa) o godz. 8.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach i o godz. 9.45 w Gminnym Przedszkolu w Mokobodach.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek pisarki wraz z autografem.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 34

Kontakt

 

Gminna Biblioteka

Publiczna w Mokobodach

Plac Chreptowicza 25

08-124 Mokobody

tel.: +48 25 6411746

gbp.mokobody@vp.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00-18:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-18:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-18:00
Ulti Clocks content

Kalendarium

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterOd 22-09-2016 r.174225

Today: Maj 28, 2018