Środki na zakup nowości

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach informuje, że w 2016 r. w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa

otrzymała ze środków finansowych

Biblioteki Narodowej  dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 000 zł.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
A- A A+

Zmiana rozmiaru czcionki czcionki

Start Aktualności
Aktualności
Spotkanie z Wiesławm Drabikiem Drukuj Email
Zmień wielkość czcionki

Po spotkaniu z panem Wiesławem Drabikiem pozostały miłe wspomnienia...

Pisarz opowiedział jak powstaje książka od pomysłu do druku, pokazywał ilustracje i czytał swoje utwory. Zadawał również zagadki i zorganizował konkurs, nagrodami były naklejki i zakładki. Pytał o imię dziecka i od razu wymyślał wesołą rymowankę. Najwięcej entuzjazmu zdobyły zabawne fragmenty bajek, czytanych przez samego autora, który zachęcał słuchaczy do odgadywania rymów.

Przedstawiciele przedszkolaków oraz uczniów ze szkoły podstawowej podziękowali panu Drabikowi za spotkanie oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie można było otrzymać dedykację i autograf pisarza na zakupionej książeczce.

Więcej…
 
Zaproszenie Drukuj Email
poniedziałek, 19 października 2015 10:41
Zmień wielkość czcionki

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach zaprasza kl 0-III oraz zerówkę przedszkolną na spotkanie autorskie

 z Wiesławem Drabikiem,

które odbędzie się dnia 23 października 2015 r. ( piątek) o godz. 8.50 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach.

Więcej…
 
Literacka Nagraoda Nike 2015 Drukuj Email
poniedziałek, 05 października 2015 08:19
Zmień wielkość czcionki

Tegoroczną Literacką  Nagrodę Nike otrzymałą Olga Tokarczuk za " Księgi Jakubowe"

Rok 1752. Do Rohatyna na Podolu przybywają kasztelanowa Katarzyna Kossakowska i towarzysząca jej poetka Elżbieta Drużbacka. Jednym z gości na powitalnej kolacji jest miejscowy proboszcz Benedykt Chmielowski, autor pierwszej polskiej encyklopedii. Ksiądz i poetka, osoby rozmiłowane w księgach, szybko znajdują wspólny język – rozpoczynają rozmowę, którą później kontynuować będą w listach.

Nieco później, także na Podolu, pojawia się młody, przystojny i charyzmatyczny Żyd - Jakub Lejbowicz Frank. Tajemniczy przybysz z odległej Smyrny zaczyna głosić idee, które szybko dzielą społeczność żydowską. Dla jednych heretyk, dla innych zbawca już niebawem ma wokół siebie krąg oddanych sobie uczniów, zaś wywołany przezeń ferment może odmienić bieg historii.

Niemal tysiąc stron, kilkadziesiąt wątków i postaci — Księgi Jakubowe imponują literackim rozmachem, wielością poziomów i możliwych interpretacji. Olga Tokarczuk pełnymi garściami czerpie z tradycji powieści historycznej, poszerzając jednocześnie jej granice gatunkowe. Z ogromną dbałością o szczegóły przedstawia realia epoki, architekturę, ubiory, zapachy. Odwiedzamy szlacheckie dwory, katolickie plebanie i żydowskie domostwa, rozmodlone i zanurzone w lekturze tajemniczych pism. Na oczach czytelników pisarka tka obraz dawnej Polski, w której egzystowały obok siebie chrześcijaństwo, judaizm, a także islam.

Księgi Jakubowe to nie tylko powieść o przeszłości. Można ją czytać również jako refleksyjne, momentami mistyczne dzieło o samej historii, jej zakrętach i trybach, które decydują o losach całych narodów. To właśnie w połowie XVIII wieku, u progu Oświecenia i przed rozbiorami, wybitna pisarka poszukuje odpowiedzi na pytania o dzisiejszy kształt naszej części Europy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Zachęcamy naszych Czytelników do lektury. Pozycja dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokobodach.

 
Konkurs Drukuj Email
wtorek, 29 września 2015 11:36
Zmień wielkość czcionki

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach zaprasza dzieci z przedszkoli i kl. 0-III szkół podstawowych do wzięcia udziału w Gminnym konkursie plastycznym Poezją malowane- ilustracja do wiersza o jesieni.

Wiersze do pobrania w bibliotece gminnej lub u nauczycieli kl.0-III. Format A4 lub A3, technika dowolna. Prace podpisane metryczką ( imię i nazwisko, wiek/klasa/szkoła, opiekun) prosimy składać do 23 października 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokobodach lub w Filii Bibliotecznej w Niwiskach.

 
Pani Jesień czyta bajki. Drukuj Email
wtorek, 29 września 2015 11:12
Zmień wielkość czcionki

Wraz z nastaniem kolejnej pory roku - jesieni, Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach kontynuuje projekt literacko- edukacyjny, związany z propagowaniem czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pani bibliotekarka, przebrana w szatę obecnej pory roku, odwiedziła przedszkolaów w Gminnym Przedszkolu w Mokobodach oraz w Gminnym Przedszkolu w Niwiskach. Prowadziła pogawędkę o zmianach zachodzących w przyrodzie, włączyła się do wspólnej zabawy i śpiewania piosenek, ale przede wszystkim ukazała piękno otaczającego nas świata widziane oczami poezji...

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 34

Kontakt

 

Gminna Biblioteka

Publiczna w Mokobodach

Plac Chreptowicza 25

08-124 Mokobody

tel.: +48 25 6411746

gbp.mokobody@vp.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00-18:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-18:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-18:00
Ulti Clocks content

Kalendarium

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterOd 22-09-2016 r.174221

Today: Maj 28, 2018